SÁDROKARTONY MATĚJŮ
Domů |   S námi   |   Produkty a rady   |  Reference   |   Ceník  |  Odkazy  |   Kontakt
                                       DRŽÍME SLOVO...
Last Update: červenec, 2013
Designed by Mateju
Copyright © 2011 by "Mateju"   •   All Rights reserved   •   E-Mail: sadrokartony@mateju.eu
Praskliny a reklamace - nekvalitní práce
Články z českého internetu
Praskliny v sádrokartonu, plesnivé sádrokartony a práce pod cenu - dvě spojené nádoby často v českém stavebnictví v praxi. Dnes a denně se setkáváme se situací, kdy někdo řeší problémy se stavbou. Vždy jde o peníze. Sháníte někoho, kdo Vám udělá sádrokartonové stropy, zrekonstruuje podkroví na slunný podkrovní byt, vytvoří příčky…

Sháníte dobrou firmu? Hledáte, hledáte, hledáte…Seriozní firma, která zná hodnotu své práce Vám zpracuje cenovou kalkulaci, která obsahuje požadované práce a zhodnotí veškerá rizika spojená s realizací. Následně se dostaví další z případných „realizátorů“ a praví…..

…za kolik vám to udělají, uděláme Vám to levněji než konkurence.
K čemu může dojít? Co může následovat ? Kdo to dělá a proč?

Jsme firma, která dělá všechno…Všechno “umíme“…není problém…

Otázka zní?  Jak?

Každý, kdo se chce zabývat nějakou činností a chce ji dělat odpovědně, musí si o příslušné činnosti něco přečíst, zkusit si jí a získat odpovídající praxi, aby toto mohl říci. Měl by se této činnosti věnovat soustavně a obohacovat své znalosti a nadále získávat zkušenosti ve svém oboru.

Protože je v současné době krize obecně méně práce - to neplatí pro dobré řemeslníky - ti ostatní, kteří nejsou už tolik kvalitní a spolehliví, začínají dělat všechno, aby nějak přežili. V lepším případě už druhotným zájmem bývá jejich zájem o spokojenost zákazníka a kvalitu odvedené práce. Není pro ně  tolik důležité, jak to bude probíhat do budoucna. Peníze mám v kapse a nebudu brát telefony, ono to nějak dopadne, a v praxi to tak často dopadá. Sladké řeči typu - to umíme, není problém, se promění v zoufalé nahánění toho, kdo práce prováděl, v rezignaci, že to nemá význam - já už to nedělám, nemám čas apod.
Tomuto všemu se dá předejít.

Člověk, který nechce mít následné problémy, by měl vždy zvážit, komu chce požadované práce svěřit a zajímat se o to:
Firma, která si je vědoma, co realizace např. podkroví představuje, se snaží v dobré víře postihnout veškeré obtížnosti (návrh konstrukce, montáž tepelné izolace a správnou montáž parozábrany, nakonec zakázku nerealizuje, ale zahájí ji lacinější „realizátor“…
Problémy současnosti v oblasti sádrokartonových systémů - nekvalitní práce, praskání, plesnivění, reklamace.
Nakonec se zákazník buď obrátí na soud, má-li smlouvu, nebo mávne rukou a hledá řešení u odborníka nebo na internetu, kde v současné době mezi nejvyhledávanější fráze v oblasti sádrokartonů patří
- praskliny v sádrokartonu a jak to opravit
- vlhké fleky v sádrokartonu
- plesnivění sádrokartonového stropu
- problémy nerovných stropů
Proč to některé firmy dělají?

Protože si firma nebo člověk, který to dělá, není schopen sám zhodnotit spotřeby použitých materiálů, kde může vzniknout problém při tvorbě nosných konstrukcí? Kolik času mu to zabere. Jestliže zakázku získá, toto zjišťuje následně a řeší, proč si tak málo vydělá a je na stavbě déle než si myslel a nabídne se mu řešení - někde něco ošidit.
Dodat levnější nebo jiný materiál s horšími vlastnostmi než ten nabízený, ošidit konstrukci pod sádrokarton nedodržením roztečí profilů, špatných šroubů či roztečí a nedodržení dalších technologických postupů.
Obecně panuje názor, že na tom - udělat si doma sádrokarton sám nic není. Avšak jen do chvíle, než zjistíte, že to není úplně pravda.
- zda má Certifikaci pro montáž sádrokartonových systémů, případně Osvědčení?
- má-li dotyčný nějaké reference a doporučení, sdělí Vám ochotně nějaký kontakt na nějakého zákazníka, u kterého pracoval?
- jaké má dotyčný zkušenosti (ne to, co tvrdí, ale jak dlouho se tím zabývá a kde co zhotovil)
- má nějaká fota svých realizací?
- jaké poskytuje záruky na práce a s jakými materiály pracuje?
- připraví Vám firma Smlouvu o dílo? Ví, že něco takového existuje? Co protokol o předání prací?
- zajímá se o projekční dokumentaci, o technické provedení?
- je cenová kalkulace prací dostatečně podrobná s výměry realizovaných ploch, aby bylo jasné, za co bude zákazník platit?
Každý, kdo zadává práci a hodlá za ni zaplatit, by měl dát na své pocity při kontaktu s realizační firmou a nebát se zeptat, má-li o něčem pochybnosti, není-li mu něco jasné. On je přece zákazníkem a své peníze chce dobře investovat a v klidu bydlet a neřešit problémy. Má možnost si vybrat svou dobrou firmu.
Může mu napovědět např. nedochvilnost na smluvenou schůzku, nedodrží své slovo v průběhu jednání, je arogantní, nic pro něj není problém…Toto jsou určité signály, které mohou naznačit, že není vše v pořádku.

Neméně důležité je, aby o práci, kterou zadává, alespoň něco věděl, poptal se po známých, podíval se na internetu, který je bohatý na informace.
Nikdy by také neměl dopředu skládat větší zálohu a to pouze v příslušné a odpovídající výši po zahájení prací.

A ještě připomínka na závěr: cenové kalkulace jsou obvykle srovnatelné, řekněme v rozsahu +/– 10%. Pokud se Vám dostane do rukou cenová nabídka výrazně se lišící od této hladiny, mělo by nás to upozornit na to, že zde není něco v pořádku a raději se do spolupráce s takovou firmou nepouštějme.