SÁDROKARTONY MATĚJŮ
Domů |   S námi   |   Produkty a rady   |  Reference   |   Ceník  |   Odkazy   |   Kontakt
                                       DRŽÍME SLOVO...
Last Update: červenec, 2013
Poradíme Vám, jak na to
...aby Vás firma neošidila a jak postupovat při výběru firmy
Je dobré si nejprve říci, k čemu má to, do čeho chceme investovat sloužit. Ať je to rekonstrukce domu.....
celý článek

Proč zvolit právě sádrokarton
Dnes je sádrokartonová deska vyráběna ze štukové sádry a přídavných látek do sádrových zrnek a z vysoce kvalitního ....
celý článek

Praskliny v sádrokartonu, plesnivé sádrokartony a práce pod cenu - dvě spojené nádoby často v českém stavebnictví....celý článek....
Designed by Mateju
  Produkty a rady
Copyright © 2011 by "Mateju"   •   All Rights reserved   •   E-Mail: sadrokartony@mateju.eu
- Na trhu je široká škála materiálů, které jsou ne vždy certifikovány a řádně odzkoušeny příslušnými zkušebnami a jejichž použití může způsobit v delším časovém horizontu problémy ( koroze profilů a příslušenství - špatná povrchová úprava).
- Ve stavebnictví působí také firmy, které provádí sádrokartonářské práce, nejsou pro tuto činnost způsobilí a nemají potřebné proškolení a přezkoušení ( KNAUF, RIGIPS). To je velmi důležité z hlediska dodržování technologických postupů stanovených výrobcem sádrokartonových systémů, proto dochází často k problémům s funkcí zhotoveného díla (praskání, prověšování sádrokartonových stropů)

- Po dokončení a při kolaudaci stavebních prací vaší stavby vám provádějící firma vystaví potvrzení, že práce provedla a je pro jejich provádění KVALIFIKOVÁNA (Osvědčení pro montáž sádrokartonového systému). Tyto dokumenty jsou obykle požadovány při kolaudaci stavby. Některé firmy používají pro svou činnost osoby, které provádí různé stavební činnosti v rámci firmy podle potřeby a ne kvalifikace k prováděným pracem!!!
- Seriozní firma Vám zpracuje kalkulaci dle vašich požadavků PŘEHLEDNĚ s uvedením prací v KONKRÉTNÍM rozsahu a KONKRÉTNÍ cenou

- rozepíše položky a označí kalkulované materiály
- uvede jednotlivé plochy stropů, příček atd., způsob provedení roštu (v případě SDK stropu jednoduchá nebo dvojitá konstrukce), příček (počet pláštění a jejích sílu)
- použitý systém (Knauf, Rigips...)
- sádrokarton - druh pláštění dle projektové dokumentace a protipožárních požadavků (GKB, GKB-I, GKF-I , a tlouštky desek)
- použitou tepelnou (zvukovou) izolaci ( značku, tlouštku, počet vrstev). Není vata jako vata, jsou zde velké cenové rozdíly v závislosti na typu vaty (tech.označení i jejií vlastnosti). I když jejich tlouštka může být stejná, cena zásadně jiná.
- použitou parozábranu (pozor na její prolepení ve spojích, jinak její použití ztrácí význam)

Předcházíte problémům, když ........
- si před započetím prací necháte zpracovat cenovou nabídku a porovnáte jednotlivé položky s projektovou dokumentací
- se nebojíte zeptat a případné nejasnosti a pochybnosti písemně potvrdíte ve smlouvě
- si ujasníte finanční otázky a způsob vyrovnání, termíny zahájení a dokončení prací
- sepíšete smlouvu s uvedenou cenou, přiloženou kalkulací a výše uvedenými body
Nepodceňujte těchto několik rad, určitě se Vám to vyplatí. Přispíváte tím k spokojenosti Vás zákazníků a nám, provádějícím firmám a samozřejmě i sádrokartonovým systémům, které mají svou neotřesitelnou pozici ve stavebnictví.
Mimochodem, věděli jste, že se sádrokarton používá od konce 19. století?
Dva nejdůležitější body, které stojí za zmínku jsou ocelová konstrukce stropu a typy tmelů, kterými jsou tmeleny spoje jednotlivých sádrokartonových desek. Tendencí stavebního trhu v současné době je vlivem vysoké konkurence v některých odvětvích stavebnictví snižovat náklady na minimum za účelem získání zakázky i za cenu použití méně kvalitních, případně necertifikovaných materiálů, které bývají levnější a nedosahují jejich kvality.V případě ocelových sádrokartonových konstrukcí je to hledisko povrchové úpravy, rovinnost profilů, a síla použitého materiálů, ze kterého je sádrokartonový profil vyroben. Podobný problém nastává v druhu použitého tmelů ke tmelení spojů. Zde opět existují levnější alternativy. Při kombinaci těchto prvků a nedodržení technologických postupů při tvorbě sádrokartonových konstrukcí dochází často ke zmiňovanému praskání ve spojích a prověšování stropů.
 
Firma Sádrokartony Matějů používá ocelové profily Knauf a tmely Knauf (Uniflott), které jsou špičkou na trhu suchých stavebních systémů a je zárukou dobré kvality realizovaných zakázek.

Jsme ve svém oboru firmou, která nabízí dobře a kvalitně odvedenou práci v příznivých cenách a solidním jednání se zákazníkem, kde vstřícnost je zárukou úspěšné spolupráce a realizace.
Sádrokarton - na co si dát pozor při volbě firmy a sjednávání zakázky .                                               ( čtěte pozorně až do konce )

Chceme-li být spokojeni s tím, co chceme nabýt, musíme tomu obětovat kousek sebe.....
Malé shrnutí

Hlavní nemusí být vždy cena, protože ..........
Je dobré si nejprve říci, k čemu má to, do čeho chceme investovat sloužit. Ať je to rekonstrukce domu, podkroví či novostavba, jde často o nemalé finanční částky, a tak je dobré tomuto tématu věnovat trochu času. Někteří z investorů opomíjejí fakt, že sádrokartonový strop, příčka nebo jiný produkt zhotovený pomocí sádrokartonových systémů budou součást prostředí, ve kterém budou trvale žít, pracovat a také se na něj dívat, pochvalovat si sladění barev v interiéru s okolním prostředím vybaveným nábytkem a dobrý pocit, že jsou spokojeni v prostředí, které spoluvytvářeli.

Je-li tato fáze stavby podceněna, může se stát, že uvidíte nerovnosti, mohou se objevit trhliny v ploše, v horším případě prohyby rovných či svislých sádrokartonových stropů, což při tvorbě něčeho nového není jistě žádoucí. Velmi často je strop konstruován s vložením tepelných izolací a parozábrany. Zde se pak můžou objevit mokré skvrny a plísně z důvodu špatného provedení izolací a parozábran.

Těmto nepříjemnostem, které mohou vést k poškození stávajících konstrukcí se dá předejít již při volbě firmy, která vám v domě bude montáž sádrokatonových systémů provádět, má za sebou úspěšné realizace montáží sádrokartonových systémů, a bude Vám ochotna poskytnout spojení na předchozí zákazníky pro případné dotazy nebo ukázat něco z toho, co vytvořila.

Vyžadujte po realizačních firmách "sádrokartonářskou" CERTIFIKACI KNAUF popřípadě RIGIPS, která Vám zaručí, že je firma řádně proškolena a něco ví o montáži sádrokartonových systémů. Kromě toho je zde další prvek a tím je funkčnost sádrokartonového stropu, což představuje především správnou volbu materiálů, ze kterých je provedený. Dva nejdůležitější body, které stojí za zmínku jsou ocelová konstrukce stropu a typy tmelů, kterými jsou tmeleny spoje jednotlivých sádrokartonových desek.